Envoytec Soğutma San ve Tic AŞ - MAGNES1

Sütlük dolabı kendi içerisinde farklı özelliklere ayrılabilmektedir. Soğutucu dolaplardan biri olan sütlük dolabı kendi içerisinde çeşitlere ayrılmaktadır. Bu çeşitler şöyledir;

Sürgü kapılı sütlük dolapları;

Kullanım alanı küçük olan işletmeler tarafından oldukça fazla bir şekilde tercih edilmektedirler. Sürgülü kapı açılır kapatılırken el sıkışmasına dikkat edilmelidir.

Açılır kapılı sütlük dolapları;

Daha geniş alanlarda tercih edilir. Genel anlamda dolap içerisine yerleştirilen ürünlerin her birinin kendi kapağı bulunmaktadır. Kullanım açısından son derece güvenli ve pratiktir. Hava perdeli kapısız sütlük dolaplar; dolap içerisinde yer alan hava perdesi sayesinde dolap içerisindeki soğuk havanın dışarı çıkması engellenir.

Envoytec firması tarafından satışa sunulan hava perdeli kapısız sütlük dolapları, dolap içerisindeki ürünlerin olabildiğince soğuk tutulması için tasarlanmıştır.

Sütlük Dolabı

Belirtilen soğutucu dolaplar üstü açık olarak üretilmektedir. Aynı zamanda boyut olarak küçüktür. Genel olarak marketlerin orta kısımlarında bulunurlar ve içerisinde paketli ürünler yer almaktadır. Oval cam yapılı olabilmektedirler. Genellikle kasaların yan tarafında ürünlerin sergilenmesi için tercih edilirler.

Sütlük soğutucu dolaplar bazen terleme yapabilmektedir. Bunun nedeni ise dolapların yer aldığı ortamın sıcak olmasıdır. Aynı zamanda dolap içerisinde yer alan soğuk havanın oldukça fazla bir şekilde sıcak hava ile karşı karşıya kalması ve yoğunlaşmasıdır.

Sütlük dolapları bakımlarının düzenli bir şekilde yapılması önemlidir. Zira azalan gaz, gevşeyen kapı contası gibi problemler dolabın sağlıklı bir şekilde çalışmasının önüne geçmektedir.

Envoytec firması mekanların tasarımına uygun modelleri ile hizmete sunduğu dolapları ile ürünlerin müşterilere sağlıklı bir şekilde sunulmasına yardımcı olmaktadır.